Koko hallitukselle voi laittaa sähköpostia osoitteeseen hallitus@matkarata.fi

Miia Korhonen- Puheenjohtaja


Puheenjohtaja on päävastuussa koko yhdistyksen sekä hallituksen toiminnasta. Hoitaa yhdistyksemme yhteistyöasioita ja on vastuussa eri yhteistyökumppaneistamme ja jäseneduista.
pj@matkarata.fi

Miika Anttila - Varapuheenjohtaja


Varapuheenjohtaja toimii puheenjohtajan oikeana kätenä. Varapuheenjohtaja vastaa tapahtumapuolen asioista.
miika.anttila@matkarata.fi

Riina Mäenpää - Sihteeri


Sihteeri vastaa hallituksen käytännön asioista, kokouspöytäkirjojen kirjoittamisesta ja toimiston ylläpidosta.
riina.maenpaa@matkarata.fi

Kaisa Kotilainen - Taloudenhoitaja


Taloudenhoitajamme vastaa kaikista yhdistystämme koskevista raha-asioista.
talous@matkarata.fi

Juho Niemelä - Tutorvastaava


Tutorvastaava ohjaa MatkaRaTan tutortoimintaa.
tutor@matkarata.fi

Sanna Lemmetyinen - Edunvalvontavastaava


Edunvalvontavastaava hoitaa restonomiopiskelijoiden edunvalvonnallisia asioita.
Edunvalvonta@matkarata.fi

Iiris Kleemola - Tapahtumavastaava


Tapahtumavastaava on vastuussa MatkaRaTan tapahtumien suunnittelusta ja järjestämisestä.
iiris.kleemola@matkarata.fi
tapahtumat@matkarata.fi

Julianna Knuutinen - Tapahtumavastaava (3MIOT)

Tapahtumavastaava on vastuussa MatkaRaTan tapahtumien suunnittelusta ja järjestämisestä. Toimii osana 3MIOT-biletiimiä yhdessä muiden ainejärjestöjen edustajien kanssa.
julianna.knuutinen@matkarata.fi
tapahtumat@matkarata.fi

Heini Kuorikoski - Mediavastaava


Mediavastaava toimii sisällöntuottajana kaikissa yhdistyksemme kanavissa, on vastuussa MatkaRaTan nettisivujen ylläpidosta ja muusta materiaalin tuotosta.
heini.kuorikoski@matkarata.fi

Aapo Kämäräinen - Viestintävastaava


Viestintävastaava vastaa MatkaRaTan sisäisestä ja ulkoisesta viestinnästä.
aapo.kamarainen@matkarata.fi

Kare Hyttinen - Jäsen


kare.hyttinen@matkarata.fi

Valtteri Koponen - Jäsen


valtteri.koponen@matkarata.fi