Koko hallitukselle voi laittaa sähköpostia osoitteeseen hallitus@matkarata.fi

Miia Korhonen - Puheenjohtaja


Puheenjohtaja on päävastuussa koko yhdistyksen sekä hallituksen toiminnasta. Hoitaa yhdistyksemme yhteistyöasioita ja on vastuussa eri yhteistyökumppaneistamme ja jäseneduista.
pj@matkarata.fi

Andrea Guermas - Varapuheenjohtaja


Varapuheenjohtaja toimii puheenjohtajan oikeana kätenä. Varapuheenjohtaja vastaa tapahtumapuolen asioista.
andrea.guermas@matkarata.fi

Kare Hyttinen - Sihteeri


Sihteeri vastaa hallituksen käytännön asioista, kokouspöytäkirjojen kirjoittamisesta ja toimiston ylläpidosta.
kare.hyttinen@matkarata.fi

Silja Isosaari - Taloudenhoitaja


Taloudenhoitajamme vastaa kaikista yhdistystämme koskevista raha-asioista.
talous@matkarata.fi

Nikita Skachkov - Tutorvastaava


Tutorvastaava ohjaa MatkaRaTan tutortoimintaa.
tutor@matkarata.fi

Sanna Lemmetyinen - Edunvalvontavastaava


Edunvalvontavastaava hoitaa restonomiopiskelijoiden edunvalvonnallisia asioita.
Edunvalvonta@matkarata.fi

Asta Nieminen - Tapahtumavastaava


Tapahtumavastaava on vastuussa MatkaRaTan tapahtumien suunnittelusta ja järjestämisestä.
asta.nieminen@matkarata.fi
tapahtumat@matkarata.fi

Mika Ryynänen - Tapahtumavastaava (3MIOT)

Tapahtumavastaava on vastuussa MatkaRaTan tapahtumien suunnittelusta ja järjestämisestä. Toimii osana 3MIOT-biletiimiä yhdessä muiden ainejärjestöjen edustajien kanssa.
mika.ryynanen@matkarata.fi
tapahtumat@matkarata.fi

Noora Autti - Mediavastaava


Mediavastaava toimii sisällöntuottajana kaikissa yhdistyksemme kanavissa, on vastuussa MatkaRaTan nettisivujen ylläpidosta ja muusta materiaalin tuotosta.
noora.autti@matkarata.fi

Janina Niiranen - Viestintävastaava


Viestintävastaava vastaa MatkaRaTan sisäisestä ja ulkoisesta viestinnästä.
janina.niiranen@matkarata.fi

Aapo Kämäräinen - Jäsen


aapo.kamarainen@matkarata.fi

Miika Anttila - Jäsen


miika.anttila@matkarata.fi